Tu znajdziesz bajeczne dania i smaku i zapachu

Zakup noży kuchennych to jedna z ważniejszych inwestycji podczas urządzania kuchni. Dobry sprzęt wymaga odpowiedniego przechowywania, stąd też duże znaczenie mają bloki do noży. Są dostępne zarówno oddzielnie, jak i w zestawie z nożami, co czyni je łatwo dostępnymi produktami dla każdego zainteresowanego. Pytanie jednak brzmi – lepiej kupić je razem czy osobno? Postanowiliśmy to przeanalizować – zobacz, do jakich wniosków doszliśmy!

Bloki do noży, które można dokupić solo

Wyzwaniem w takiej sytuacji okazuje się dopasowanie bloku do posiadanych już noży, tak pod względem liczby przegródek, jak i ich szerokości. Jednak oferta jest tak rozbudowana, że nie powinno to być aż takim problemem. Jest natomiast szansą dla osób, które mają konkretne oczekiwania względem stylu i wyglądu bloku, a szukając ich zwracają uwagę na konstrukcję, stabilność, materiał użyty w produkcji, kształt czy kolor. To daje możliwość dopasowania do kolekcji noży, jak również do wyglądu kuchni. Co ważne, tutaj można znaleźć naprawdę solidne bloki, które posłużą Ci przez długi czas.

Zakup bloku warto rozważyć, kiedy masz już swoje ulubione noże i teraz postanowisz je odpowiednio posegregować i ułożyć na blacie. Nie musisz wówczas kupować całego zestawu z nowymi nożami (co kosztuje znacznie więcej niż sam blok), tylko daje większą elastyczność w tym zakresie.

A może bloki w zestawie z nożami?

Jeśli chcesz wyposażyć kuchnię w noże i szukasz opcji szybkiej oraz opłacalnej finansowo, rozważ nabycie całego zestawu. Często są one skomponowane tak, by zawierały noże do różnych zadań, co jest praktyczne dla wszystkich kucharzy gotujących w domu.

W takiej sytuacji nie obawiasz się też o to, że poszczególne elementy nie będą do siebie pasowały. Masz pewność, że noże zmieszczą się w bloku, że całość będzie designersko wyglądała.

Wreszcie cena – często w przeliczeniu niższa, niż gdybyś zdecydował się kupić oddzielnie blok, a oddzielnie noże. Jednak tu trzeba sobie zadać pytanie o jakość elementów i należy zwrócić szczególną uwagę na solidność konstrukcji, komponentów użytych do produkcji bloku.

W sprzedaży są bloki z nożami w wielu wariantach kolorystycznych i stylistycznych, ale poszczególne zestawy różnią się też ceną. Dlatego wybór między zakupem bloku do noży solo, a zestawem zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Szybką i wygodną opcją jest nabycie gotowego zestawu, co jednak w pewnym stopniu pozbawia Cię indywidualizmu (nabywasz dokładnie takie noże, jakie zaoferuje producent). O ile dla kucharza amatora są one odpowiednie, to dla profesjonalisty mogą okazać się niewystarczające. Polecamy w takiej sytuacji zakup podstawowego zestawu z blokiem i dokupienie oddzielnie noży specjalistycznych, np. tasaka. Nie zmieści się on już do bloku, ale bezpiecznie przechowasz go np. w etui.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *